Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Dziennikarz autorem sztuki teatralnej

Dziennikarz autorem sztuki teatralnej

Mikołaj Lizut, dziennikarz, który komentuje polski show-biznes m.in. w programie „Na językach” stacji TVN, napisał  sztukę teatralną „Tamta Pani”. Spektakl można oglądać na deskach stołecznego teatru Capitol. W rolach głównych występują Tomasz Sapryk, Andżelika Piechowiak oraz Krzysztof Kiersznowski.

 

 

Utrzymana w konwencji czarnej komedii „Tamta Pani” opowiada o dwóch niewylewających za kołnierz pracownikach prosektorium, którzy stają się świadkami przedziwnych wydarzeń.

– Chciałem napisać sztukę o kulturze masowej, bo tym się poniekąd zajmuje i to mnie bardzo ciekawi. Przede wszystkim chciałem napisać rzecz śmieszną, i tak wyszła „Tamta Pani”. To jest rzecz mocno niestosowna. Wydaje mi się, że dotknęliśmy w tym spektaklu tabu związanego z kulturą masową. Mam nadzieję, że wyszło zabawnie – mówi Mikołaj Lizut agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Mikołaj Lizut jest redaktorem naczelnym Rock Radia. Komentuje także wydarzenia z show-biznesu w programie TVN „Na językach”. W swojej sztuce chciał przełamać tabu śmierci.

– Największym tabu w kulturze masowej jest śmierć. To jest taka rzecz, którą kultura masowa najchętniej zlikwidowałaby dekretem, a przynajmniej zlikwidowałaby kostnice. Mnie zawsze ciekawiły miejsca niestosowne, czy to jest kibel, czy kostnica. Bardzo kuszące było dla mnie zawiązanie akcji w miejscu niestosownym, w którym pracują odbiorcy i ofiary kultury masowej i do którego wszyscy trafimy – mówi Lizut.

Pisarz jest bardzo zadowolony z inscenizacji swojej sztuki przygotowanej przez Macieja Kowalskiego. Lizut docenia również pracę aktorów, którzy – jak sam mówi – wspaniale powołali jego bohaterów do życia. W jedną z głównych ról w spektaklu „Tamta Pani” wciela się Andżelika Piechowiak.

– Moja Angela jest bardzo specyficznym wytworem rzeczywistości show-biznesowej. To dziewczyna, która postanowiła sobie, że będzie sławna. Udało jej się zrobić karierę dzięki znajomościom z odpowiednimi ludźmi. Dąży po trupach do celu. Nie ma wiele do zaproponowania, jeżeli chodzi o swój poziom intelektualny czy emocjonalny. Nauczyła się paru cytatów z Paulo Coelho i myśli, że jej to wystarczy do szczęścia – mówi Andżelika Piechowiak.

Bohaterka Piechowiak uwielbia zwracać na siebie uwagę. Często decyduje się na kolorowe, świecące stroje, które media już ochrzciły mianem „najgorszej stylizacji Andżeliki Piechowiak na potrzeby spektaklu”.

– To jest wielka różowa plama. Moja bohaterka chętnie eksponuje ciało, ma ogromną fryzurę. Błyszczy się tak, że trudno sobie wyobrazić, by mogłaby błyszczeć bardziej. Nie miałam potrzeby robienia parodii à propos jakiejś postaci. Inspirowałam się raczej mechanizmem powstawania celebrytek – przyznaje aktorka.

Spektakl „Tamta Pani” można oglądać na deskach teatru Capitol od marca 2014 roku.

 

/newseria.pl


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] Beata Kawka: Bilety w teatrze w Lesznie sprzedają się jak ciepłe bułki. Mamy już wyprzedany wrzesień

[VIDEO] Beata Kawka: Bilety w teatrze w Lesznie sprzedają się jak ciepłe bułki. Mamy już wyprzedany wrzesień

2017-07-20 17:42:12

Aktorka jest zachwycona publicznością z Leszna. Twierdzi, że mimo ambitnego repertuaru Teatru Miejskiego bilety na kolejne spektakle zostają błyskawicznie wyprzedane. Pracę na stanowisku kierownika artystycznego teatru w Lesznie porównuje do obozu harcerskiego – zamiast wielu miesięcy prób tylko kilka tygodni bardzo intensywnych przygotowań, gdy aktorzy spędzają razem niemal całe dnie.


Więcej atrakcji na 594. Urodziny Łodzi

Więcej atrakcji na 594. Urodziny Łodzi

2017-07-18 21:56:10

Tegoroczne urodzinowe święto Łodzi obfituje w wydarzenia i atrakcje dla małych i dużych łodzian. W programie znaleźć można wycieczki, warsztaty, koncerty i wystawy. Specjalną ofertę przygotowały łódzkie instytucje i organizacje, by w tym wyjątkowym dla miasta dniu zaprosić mieszkańców do wspólnej zabawy.


Warszawa: Nieme kino w Ogrodzie Krasińskich

Warszawa: Nieme kino w Ogrodzie Krasińskich

2017-07-18 08:14:33

Warszawskie Kino Nieme to gratka dla miłośników starego kina i wszystkich tych, którzy cenią niebanalną formę spędzania letnich wieczorów. Przez trzy soboty w Ogrodzie Krasińskich będzie można obejrzeć klasyczne dzieła kinematografii z muzyką na żywo.


„Warszawianka” na festiwalu w Bukareszcie

„Warszawianka” na festiwalu w Bukareszcie

2017-07-12 11:10:34

Na międzynarodowym festiwalu folklorystycznym „Muzici si Traditii in Cismigiu” w dniu 1 lipca br. wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka”.


Festiwal Wakacyjne Miasto Kobiet

Festiwal Wakacyjne Miasto Kobiet

2017-07-07 22:23:44

„Wakacyjne Miasto Kobiet” to cykl szkoleń, wykładów, koncertów, warsztatów i spotkań z gwiazdami przeznaczonych, prawie w całości, wyłącznie dla Pań.  


Warszawa: Rusza słynny festiwal jazzowy na Starówce

Warszawa: Rusza słynny festiwal jazzowy na Starówce

2017-06-30 20:27:10

W sobotę, 1 lipca, rusza Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce. Jest wizytówką artystyczną stolicy latem oraz atrakcją turystyczną dla melomanów, turystów z Polski i zagranicy. Patronat honorowy nad festiwalem objęła Prezydent m.st. Warszawy.


Jestem Przestrzeń – zapowiedź płyty Moniki Borzym wydanej w ramach Obchodów 73. Rocznicy Wybuchu Powastania Warszawskiego

Jestem Przestrzeń – zapowiedź płyty Moniki Borzym wydanej w ramach Obchodów 73. Rocznicy Wybuchu Powastania Warszawskiego

2017-06-29 10:46:28

„Jestem przestrzeń” to tytuł płyty z poruszającymi tekstami poetki Anny Świrszczyńskiej w wykonaniu wokalistki jazzowej Moniki Borzym. Płyta z gościnnym udziałem m.in. Wojciecha Waglewskiego i gitarzysty jazzowego Johna Scofielda ukaże się 28 lipca w ramach corocznego cyklu „Pamiętamy ’44”.


Warszawa: Festiwal Otwarta Ząbkowska

Warszawa: Festiwal Otwarta Ząbkowska

2017-06-27 09:03:03

W pierwszy weekend lipca, po raz trzeci, wystartuje letnia odsłona festiwalu Otwarta Ząbkowska. Wydarzenie organizowane jest w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy Teatru Powszechnego z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi.


#dziedzictwo w Muzeum Narodowym w Krakowie

#dziedzictwo w Muzeum Narodowym w Krakowie

2017-06-23 00:12:31

Jaki spadek przejęliśmy po tych, którzy wcześniej żyli na ziemiach polskich? I gdzie właściwie były te ziemie? Jakie obrazy, książki i wydarzenia kształtują naszą wyobraźnię zbiorową?


Odzyskiwanie utraconych dóbr kultury będzie łatwiejsze

Odzyskiwanie utraconych dóbr kultury będzie łatwiejsze

2017-06-19 15:33:18

Szybsze i bardziej efektywne odzyskiwanie utraconych przez Polskę dóbr kultury oraz lepsze zabezpieczenie dziedzictwa kulturowego przed kradzieżą i bezprawnym wywozem, zapewni przygotowana przez MKiDN ustawa o restytucji narodowych dóbr kultury, która wejdzie w życie 20 czerwca br.