Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Dziennikarz autorem sztuki teatralnej

Dziennikarz autorem sztuki teatralnej

Mikołaj Lizut, dziennikarz, który komentuje polski show-biznes m.in. w programie „Na językach” stacji TVN, napisał  sztukę teatralną „Tamta Pani”. Spektakl można oglądać na deskach stołecznego teatru Capitol. W rolach głównych występują Tomasz Sapryk, Andżelika Piechowiak oraz Krzysztof Kiersznowski.

 

 

Utrzymana w konwencji czarnej komedii „Tamta Pani” opowiada o dwóch niewylewających za kołnierz pracownikach prosektorium, którzy stają się świadkami przedziwnych wydarzeń.

– Chciałem napisać sztukę o kulturze masowej, bo tym się poniekąd zajmuje i to mnie bardzo ciekawi. Przede wszystkim chciałem napisać rzecz śmieszną, i tak wyszła „Tamta Pani”. To jest rzecz mocno niestosowna. Wydaje mi się, że dotknęliśmy w tym spektaklu tabu związanego z kulturą masową. Mam nadzieję, że wyszło zabawnie – mówi Mikołaj Lizut agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Mikołaj Lizut jest redaktorem naczelnym Rock Radia. Komentuje także wydarzenia z show-biznesu w programie TVN „Na językach”. W swojej sztuce chciał przełamać tabu śmierci.

– Największym tabu w kulturze masowej jest śmierć. To jest taka rzecz, którą kultura masowa najchętniej zlikwidowałaby dekretem, a przynajmniej zlikwidowałaby kostnice. Mnie zawsze ciekawiły miejsca niestosowne, czy to jest kibel, czy kostnica. Bardzo kuszące było dla mnie zawiązanie akcji w miejscu niestosownym, w którym pracują odbiorcy i ofiary kultury masowej i do którego wszyscy trafimy – mówi Lizut.

Pisarz jest bardzo zadowolony z inscenizacji swojej sztuki przygotowanej przez Macieja Kowalskiego. Lizut docenia również pracę aktorów, którzy – jak sam mówi – wspaniale powołali jego bohaterów do życia. W jedną z głównych ról w spektaklu „Tamta Pani” wciela się Andżelika Piechowiak.

– Moja Angela jest bardzo specyficznym wytworem rzeczywistości show-biznesowej. To dziewczyna, która postanowiła sobie, że będzie sławna. Udało jej się zrobić karierę dzięki znajomościom z odpowiednimi ludźmi. Dąży po trupach do celu. Nie ma wiele do zaproponowania, jeżeli chodzi o swój poziom intelektualny czy emocjonalny. Nauczyła się paru cytatów z Paulo Coelho i myśli, że jej to wystarczy do szczęścia – mówi Andżelika Piechowiak.

Bohaterka Piechowiak uwielbia zwracać na siebie uwagę. Często decyduje się na kolorowe, świecące stroje, które media już ochrzciły mianem „najgorszej stylizacji Andżeliki Piechowiak na potrzeby spektaklu”.

– To jest wielka różowa plama. Moja bohaterka chętnie eksponuje ciało, ma ogromną fryzurę. Błyszczy się tak, że trudno sobie wyobrazić, by mogłaby błyszczeć bardziej. Nie miałam potrzeby robienia parodii à propos jakiejś postaci. Inspirowałam się raczej mechanizmem powstawania celebrytek – przyznaje aktorka.

Spektakl „Tamta Pani” można oglądać na deskach teatru Capitol od marca 2014 roku.

 

/newseria.pl


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] Kinokawiarnia Stacja Falenica zaprasza na Piękną i Bestię z Emmą Watson w roli głównej

[VIDEO] Kinokawiarnia Stacja Falenica zaprasza na Piękną i Bestię z Emmą Watson w roli głównej

2017-04-20 23:24:41

PIĘKNA I BESTIA (Beauty and the Beast), to film kostiumowy, którego reżyserem jest Bill Condon. W główne role wcielili się:  Emma Watson, która zdobyła popularność m.in. jako Hermiona w "Harrym Potterze" oraz Dan Stevens znany z takich filmów jak:" Krocząc wśród cieni", "The ticket" czy "Gość".


Zagłosuj na Filmową Encyklopedię Powstań Śląskich

Zagłosuj na Filmową Encyklopedię Powstań Śląskich

2017-04-18 19:58:58

Do 14 maja można głosować w Internecie w ramach 10 plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2016”. Z 250 zgłoszeń z całego świata jurorzy wyselekcjonowali 15 najlepszych podzielonych na trzy kategorie: „Wydarzenie”, „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”


Kto zostanie nowym dyrektorem Teatru Syrena?

Kto zostanie nowym dyrektorem Teatru Syrena?

2017-04-14 21:15:08

Prezydent m.st. Warszawy ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Syrena. Oferty należy składać do 31 maja, przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu to 30 czerwca 2017 r.


Nowa płyta De Mono na 30-lecie zespołu!

Nowa płyta De Mono na 30-lecie zespołu!

2017-04-11 18:38:54

Na rynku ukazała się najnowsza, szesnasta płyta De Mono. Album pt. XXX to prezent dla fanów z okazji 30-lecia zespołu. Nagrany w stylowych, akustycznych wersjach zawiera dwanaście piosenek stanowiących przekrój przez wszystkie lata istnienia grupy. Na płycie znajdziemy tak znane hity jak: Kochać inaczej, Statki na niebie, Póki na to czas, Moje miasto nocą czy Zostańmy sami.


Islandia: Dni Filmu Polskiego w Reykjaviku 2017

Islandia: Dni Filmu Polskiego w Reykjaviku 2017

2017-04-11 10:58:33

Zbliża się szósta edycja Dni Filmu Polskiego w Reykjaviku! Odbędzie się ona 22 kwietnia w kinie Bío Paradís. W repertuarze tym razem znalazły się: ostatni film A. Wajdy "Powidoki", oparty na noweli Josepha Conrada "Tajemniczy Sojusznik", jak również "Niewinne".


[VIDEO] Barbara Kurdej-Szatan zagra Roxy w musicalu Chicago

[VIDEO] Barbara Kurdej-Szatan zagra Roxy w musicalu Chicago

2017-04-06 12:12:53

Aktorka wystąpi w kolejnym spektaklu krakowskiego Teatru Variété. Tym razem zagra Roxy w musicalu "Chicago" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Gwiazda pracuje ponadto na planie nowego serialu "Recepta na miłość", w którym partnerują jej m.in. Mateusz Damięcki i Piotr Fronczewski. Premiera planowana jest na jesień tego roku.


Wrocław: Tukany 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej rozdane

Wrocław: Tukany 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej rozdane

2017-04-03 13:56:09

W tym roku jury 38. PPA nie miało łatwo. Finaliści reprezentowali nie tylko bardzo dobry, ale też wyrównany poziom umiejętności wokalnych i aktorskich. W końcu jednak udało się wybrać zwycięzcę – został nim Marcin Januszkiewicz.


Lublin: Koncert Państwowej Orkiestry Młodzieżowej Armenii, w ramach obchodów 700- lecia miasta Lublina

Lublin: Koncert Państwowej Orkiestry Młodzieżowej Armenii, w ramach obchodów 700- lecia miasta Lublina

2017-03-31 12:13:37

12 kwietnia, godz.19.00, Państwowa Orkiestra Młodzieżowa Armenii, pod batutą Sergey’a Smbatyan’a, wykona koncert specjalny lubelskiej edycji 21. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w ramach obchodów 700-lecia miasta Lublina.


Warszawa: Księżycowy chłopiec w Teatrze Soho 30 marca 2017 (czwartek) g. 19:30

Warszawa: Księżycowy chłopiec w Teatrze Soho 30 marca 2017 (czwartek) g. 19:30

2017-03-30 12:58:29

"Księżycowy chłopiec" już dziś w Teatrze Soho, przy ul. Młyńskiej 25. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19:30.


Śląskie: Rozdano Złote Maski

Śląskie: Rozdano Złote Maski

2017-03-28 08:15:34

W Międzynarodowym Dniu Teatru poznaliśmy laureatów nagród za szczególne osiągnięcia w zakresie sztuki teatralnej w roku 2016